Posláním Právě teď! o.p.s. je snaha o změnu vnímání problematiky stárnutí.

Právě teď! o.p.s.

Sídlo: Fügnerovo náměstí 1808/3
120 00 Praha 2
Kancelář: Nad Primaskou 27, Praha 10
(návštevu je nutné telefonicky domluvit předem)
IČ: 29154901
Bankovní spojení: 258492161/0300

Tel.: 603 852 715
POZOR: naše nové stránky: https://pravetedops.cz/

info@prave-ted-ops.cz

Bankovní spojení: 258492161/0300

Účet pro neziskové organizace vede ČSOB, a.s., Praha 2

 

NEVÁHEJTE PODPOŘIT NAŠE AKTIVITY!

Od 1.října 2016 realizujeme mezinárodní projekt v rámci programu Erasmus+ s názvem "MemTrain"

V případě zájmu, prosím, uveďte:

1/ příjmení, jméno, titul
2/ datum narození
3/ adresa bydliště (korespondenční)
4/ mobil - telefon
5/ kontaktní e-mail adresu (informace posíláme mailem)
6/ datum pobytu
7/ pojedu autobusem - vlastní dopravou

Populární Senior Campy na Orlíku letos po čtvrté, vybírejte ze dvou zajímavých programů

V termínu od 30.7. do 6.8. 2017 se můžete těšit na program „Život v rytmu“ (Pohyb a zdravá strava pro každý věk). Tento program vznikl na přání účastníků předchozích campů a přednášek na téma „Zdravý životní styl“, kde účastníci projevili velký zájem absolvovat pobyt se zdravou stravou. Součástí bude i minikurz vaření. Seznámíte se se surovinami, z kterých často nevaříme, současně znovuobjevíte pozapomenutou kuchyni našich předků. Dozvíte se, jak vařit zdravě, levně, rychle a chutně, z jedné suroviny na několik způsobů. Na tomto pobytu nečekejte klasické knedlo vepřo zelo…

Od 6.8. do 13.8. 2017 proběhne program „Pomoz Sobě“ (Ať mě tělo nebolí…), ve kterém se vhodným pohybem a rehabilitací zaměříme na řešení specifických zdravotních problémů (bolesti zad, bolesti či pooperační stavy kloubů, karpální tunel atd.,). Stravováni běžné.

Na obou pobytech se můžete těšit nejen na cvičení a cvičení ve vodě, ale i Nordic Walking, automasáže, pétanque, zábavné trénování paměti, výlet lodí na Zvíkov, závěrečný večírek atd. Pobyty jsou vedeny zkušenými lektorkami s několikaletou praxí práce se seniory.

Cena obou pobytů, podobně jako v loňském roce, je 5750,- Kč a je konečná. Tudíž vedle programu zahrnuje, ubytování, stravování formou plné penze (bufetová snídaně), celodenní pitný režim, dopravu autobusem z Prahy, výlet, večírek. 

Ubytování možné ve dvou, tří, čtyřlůžkových pokojích se SWC. Počet jednolůžkových pokojů bez příplatku omezen. Tyto pokoje ale mají společné koupelny a WC. Pokud o ně máte zájem, doporučujeme rychlou rezervaci, stejně jako u větších skupin.

Pobyt je vhodný pro jednotlivce, manželské páry, skupiny přátel, prostě pro všechny, kteří si chtějí v přírodě a v příjemné společnosti užít zábavný týden plný aktivit.

Senior Campy společně pořádají dvě neziskové organizace. Cestou zdraví z.s. a Právě teď! o.p.s.

Informace k pobytům získáte na www. cestouzdravizs.cz, www.prave-ted-ops.cz nebo telefonicky PaedDr. Hana Čechová 777 786 878, Bc. Iveta Luxová 603 852 715

GymSen

Na jaře 2016 jsme společně s Evropskou rozvojovou agenturou realizovali 10 ti dílný motivačně vzdělávací program pro seniory GymSen zaměřený na cvičení smyslů - čichu a chuti.Cílem bylo zlepšení paměti a celkové kvality života. 

Program realizátorům i účastníkům poskytl spoustu informací. Již při zahajovacím testování jsme byli všichni nemile překvapeni, jak málo druhů koření rozpoznáme pouze po čichu (tj. když vypadne zrak na který se tolik spoléháme) a že je potřeba čich i chuť pravidelně stimulovat. 

Po 10 týdnů jsme poctivě míchali, ochutnávali a očichávali. Základní suroviny s kterými jsme pracovali byla jablka a rajčata ve všech formách a koření. Velký úspěch mělo rovněž "očichávání" parfémů. 

Skvělé, i když náročné bylo čichové pexeso.

 

Z mnohých výstupů stojí za povšimnutí, že většina účastníků se rozhodla začít doma pěstovat více surovin do kuchyně (bylinky, domácí zelenina atd.) a všichni účastnící dnes pečlivě čtou etikety na výrobcích.

Pracovat na tomto programu pro nás byla velká radost. Cvičení budeme rádi dále používat jako součást klasických lekcí trénování paměti, či při tvorbě samostatných programů zaměřených na tuto problematiku. 

Senior Camp Mariánské Lázně

    10. 10. – 14.10. 2016


Výstava z našich děl.

Tento camp měl mimo nordic walkingu, aqua aerobiku, relaxace, trénování paměti a dalších aktivit na programu originální položku - kreslení pravou mozkovou hemisférou. Ze začátku jsme ke kreslení přistupovali s nedůvěrou a některým se hodně nechtělo… Kurz byl ovšem skvěle veden PhDr Marií Duchkovou, které se nás podařilo strhnout. 

Odměnou těm, kdo vytrvali, byly portréty, které bychom nikdy nevěřili, že můžeme vytvořit. Bylo to skvělé potvrzení faktu, že své limity si většinou tvoříme pouze my sami.

 

17.10. Akce Zažít (město) Ďáblice jinak za naší účasti - těšíme se na Vás

Právě teď! o.p.s. – Program pro seniory v novém komunitním centru Vlna (15:00 – 17:00 hod.)
„V pohodě a zdravě – vše zvládáme hravě“: Cvičení pro seniory zaměřené na zdravé hýbání se a relaxaci v každodenním životě. To vše hravou formou a s předměty, které máme běžně k dispozici. „Hraj, co chceš“: Kartičky, s kterými můžete hrát desítky her, bavit se a přitom cvičit paměť, logiku, rozvíjet kreativitu atd. Skvělé i pro hraní s vašimi vnoučaty a v rámci rodinných setkání. Součástí praktických ukázek bude i turnaj „Skládání řetězu na čas“.

Lukiáda - třetí ročník sportovně-společenské akce k mezinárodnímu dni seniorů

    5.10.2016

Když Lukiáda, tak samozřejmě s lukem a taky Nordic Walkingem a pétanque, lichožroutí soutěží a spoustou dalšího programu. 

Neuvěřitelných 8 desítek soutěžích v kategorii seniorů (2 soutěžící dámy shodně 90 let).

Na Lukiádě jsme zajiśtovali mezigenerační program - přítomnost žáků po celou dobu akce, jejich pomoc na jednotlivých stanovištích a závěrečnou hudebně - společenskou mezigenerační dílnu. 

Dílna byla plná jednoduchých melodií, rytmu, radosti, spolupráce, tříbení paměti, soustředění a hlavně nabití pozitivní energií. Společně prožitý čas byla nad očekávání úspěšný. Nejvíce nás překvapila pasáž, kdy skupinky složené ze seniorů a žáků hledaly věci, které mají společně rádi - bylo to  třeba slunce, hory, moře, Paříž - tj. věci celkem očekávatelné. Ovšem vítěz, tj. položka, která se  vyskytovala v nejvíce skupinkách  byla dost překvapivá - mikina.

Největší radost nám udalalo to, že účastníci vnímali tento mezigenerační počin jako důstojný, ale ne "zaprděný" (nenacházím výstižnější formulaci).

 

 

 

SENIOR CAMPY NA ORLÍKU SE STÁVAJÍ KLASIKOU 

Byli jsem tu třetím rokem a opět to stálo za to. Jako každý rok jsme zařazovali krom osvědčeného aktivizačního programu i novinky. 

Celý týden jsme v rámci trénování paměti "vařili", míchali, ochutnávali, čichali - tj. v rámci programu Gymsen tříbili naše smysly a chuť. Praktický program skvěle doplňovala odbornými informacemi PaeDdr Hana Čechová. Díky účastníkům campu manželům Pinkasovým jsme se nadchli pro pétanque a pan Pinkas nás uvedl do tajů dendrologie. Moc jim za jejich vstřícnost a sdílení děkujeme. 

Poděkování patří všem, kdo s námi byli. Sebelepší program by nefungoval, kdyby si účastníci nesedli. 

Na příští rok chystáme mj. jeden jeden camp výrazně zaměřený na  zdravou stravou.  

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

  

Novinky

  Od října opět nabízí pro seniory od 63 let s trvalým bydlištěm v MČ Praha 4 celkem 7 pětidílných kurzů trénování paměti.  Čtyři kurzy jsou určeny pro začátečníky, kteří nemají s trénováním paměti zatím žádné či jen malé zkušenosti, další tři jsou pro pokročilejší zájemce,...
KURZY TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI Podzimní kurzy trénování paměti pro seniory pro začátečníky i pokročilé Každý z nás se může potýkat s problémy s pamětí. Proto je vhodné znát různé metody a techniky, jak s pamětí pracovat a procvičovat ji, aby nám co nejlépe sloužila v každém...
Největší akce zaměřená na popularizaci trénování paměti v ČR - Národní týden trénování paměti proběhne v letošním roce v týdnu 14.3. - 20.3. 2016. Jako již tradičně se do této osvětové akce zapojíme i my. 17.3. 2016 proběhnou dvě bezplatné ukázkové lekce trénování paměti pro občany z Prahy 4. První...
Jsme potěšeni, že náš projekt můžeme opět představit i mimo Prahu. Za senior z Činěvsi vyrážíme 26.2. 2016 
Druhým rokem probíhaly na Orlíku Senior Campy 55+. Jaké to tam bylo a co se tam dělo, vám prozradí básně, které vytvořili účastníci druhého pobytu.  V nejbližších dnech budou k dispozici i fotografie z pobytů.  V tuto chvíli již pro Vás chystáme Senior Campy 2016 na příští...
Co: Záříme aneb Akčně mezigeneračně – třetí ročník společenského odpoledne na kterém jste správně v každém věku. Akce probíhá se záštitou zástupce starosty MČ Praha 4, Ing. Zdeňka Kováříka Kde: Park na Pankráci (Pankrácká pláň) Kdy: 12.9. 2015 Čas 13 – 18 hod Pořádají: Právě teď! o.p.s. ve...
12. 9. 2015 proběhne další ročník akce  na které  jste správně v každém věku „ ZÁŘÍME aneb Akčně Mezigeneračně“. Tradičně se  sejdeme v Centrálním parku MČ Praha 4 (Pankrácká pláň, též Park Družba).  Program stále aktualizujeme a doplňujeme, abychom ho mohli ve finální...
Žluté Lázně Tančírna 7. 9. 2015  od 15.00 hodin, moderuje Honza Musil Z programu: Setkání autorů příběhů a pacientek, vyhlášení vítěze, předání cen. Petanque turnaj se sportovci z Olympijského svazu o ceny, focení, podpisy. Besedy, workshopy (yoga smíchu, zdravotní ombudsman, léčivé kameny,...
Když jsme vybírali místo pro poslední předprázdninový pochod, padla volba na Stromovku. Trochu jsme se obávali, zda tato lokalita zaujme, když jí všichni znají. Jak se ovšem ukázalo, Stromovku známe, ale někteří v ní nebyli již několik desítek let. Krásné počasí, trocha vzpomínek - další společné...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>